ایزوگام

عواقب عدم نصب ایزوگام در تهران

عواقب عدم نصب ایزوگام

عواقب عدم نصب ایزوگام در تهران

استفاده از ایزوگام اهمیت و مزایای زیادی دارد و تقریبا اکثر افراد از این موضوع مطلع هستند. می‌توانید از ایزوگام برای ساختمان خود استفاده نکنید اما مطمئن باشید که پس از گذشت مدت زمانی پشیمان خواهید شد و هزینه‌های سنگینی باید پرداخت کنید. وجود آب و رطوبت پس از مدتی ساختار ساختمان را خراب می‌کند و خسارات‌های زیادی بر جا می‌گذارد. یکی از راه‌های عالی برای جلوگیری از هزینه زیاد و حفظ سلامتی ساختمان استفاده از ایزوگام (عایق رطوبتی) است. با اینکه تمامی افراد می‌توانند این محصول را نصب کنند، اما نصب آن توسط فرد بی‌تجربه کاملا اشتباه است. بهتر است تمامی قسمت‌های ساختمان را ایزوگام کنید، اما قسمت‌های مهمی که استفاده از ایزوگام برای آن‌ها ضروری است عبارتند از:

  • حمام
  • سقف
  • زیر زمین
  • بالکن

استفاده نکردن از ایزوگام عواقب زیادی دارد، برای جلوگیری از عواقب عدم نصب ایزوگام و از بین بردن خسارات‌های مالی و جانی بهتر است از ایزوگام استفاده کنید. برخی از عواقب عدم نصب ایزوگام عبارتند از:

  • آب به قسمت‌ها و بخش، های مختلف ساختمان نفوذ می‌کند، شاید در ابتدا مشکل مهمی نباشد اما با گذشت زمان می‌تواند به یک خطر بزرگ تبدیل شود و خسارات زیادی بر جای گذارد. علاوه بر اینها چوب به آب حساسیت دارد و با گذشت زمان سبب پوسیدگی آن می‌شود، بدین ترتیب الوار ضعیف شده و پس از مدتی به طور کامل از بین خواهد رفت. این موارد در بیشتر ساختمان‌ها به فروپاشی بالکن و قسمت‌های مختلف ساختمان منجر شده است.
  • در صورت عدم استفاده از ایزوگام بتن در معرض آب قرار می‌گیرد، پس از مدتی نیز بتن پوسته می‌شود و علت آن چیزی جز نفوذ آب نیست. بنابراین استفاده از ایزوگام اهمیت زیادی دارد، البته از ضد آب بودن ساختار بتنی اطمینان حاصل نمایید.
  • در صورتی که از ایزوگام استفاده نکنید ممکن است بخش‌های مختلف ساختمان کپک بزند. کپک زدن معمولا به دلیل وجود آب در آن قسمت است و در صورت عدم توجه به آن دچار مشکلات تنفسی خواهید شد. البته طبق برخی از تحقیقات کپک زدن با افسردگی ارتباط دارد، بنابراین برای جلوگیری از آن باید از ایزوگام استفاده نمایید. معمولا کپک‌ها در فضاهایی که رطوبت وجود دارد رشد می‌کنند و وجود ایزوگام می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

هم چنین بخوانید: اجرای ایزوگام در تهران

نکات مهم در جلوگیری از خراب شدن ایزوگام

ایزوگام با گذشت زمان به دلایل مختلف ممکن است خراب شود. خرابی ایزوگام بر کیفیت آن تاثیر فراوانی دارد، بنابراین لازم است تا نکات مهم را رعایت کنید و از خراب شدن آن جلوگیری نمایید. این نکات مهم عبارتند از:

  • برای اجرای ایزوگام بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید، هر چه این فرایند بهتر انجام شود حفظ کیفیت و کارایی آن نیز بهتر خواهد بود. اجرای اصولی کمک زیادی به ماندگاری ایزوگام می‌کند و باید متناسب با شیب بندی سطح انجام شود. عملکرد نصاب بسیار مهم است و در صورتی که تجربه لازم در این زمینه نداشته باشد، با مشکلاتی مانند برآمدگی‌ها و ترک‌های ایزوگام مواجه خواهید شد. آب از طریق ترک‌ها به قسمت‌های مختلف ساختمان نفوذ می‌کنند، بنابراین برای دوام بالای ایزوگام از یک فرد باتجربه کمک بگیرید.
  • در انتخاب ایزوگام دقت کنید، امروزه برندهای زیادی این محصول را تولید می‌کنند. باید بدانید برخی برندها توانایی تولید ایزوگام با کیفیت بالا را ندارند، بنابراین در انتخاب آن دقت کنید. ایزوگام باکیفیت تهیه کنید حتی اگر هزینه زیادی داشته باشد، چرا که با حفاظت از ساختمان شما هزینه‌های دیگر مانند خرابی و فرو ریختن آن کاهش می‌دهد.
  • برای قسمت‌های مختلف مانند سقف، بالکن، حمام و… انواع مختلفی از ایزوگام‌ها تولید می‌شود به همین دلیل باید ایزوگام مخصوص این مکان‌ها را تهیه کنید. ایزوگام‌های فویل دار برای بیرون ساختمان مناسب هستند، اما ایزوگام‌های تک لایه بیشتر برای سرویس بهداشتی یا دیوار ساختمان کاربرد دارند.

انواع ایزوگام در بازار از نظر لایه

ایزوگام انواع مختلفی دارد اما از نظر لایه دو نوع ایزوگام در بازار عرضه می‌شود که عبارتند از: ایزوگام تک لایه و ایزوگام چند لایه. ایزوگام تک لایه ضخامتی حدود ۳ میلی متر دارد، اما ضخامت ایزوگام چند لایه بیشتر است و حدود ۳.۵ الی ۴ میلی متر است. اما سوالی که برای اکثر ما پیش می‌آید این است که ایزوگام تک لایه بهتر است یا ایزوگام چند لایه؟ انواع ایزوگام‌ها مزایا خاص خود را دارند و هر یک از آن‌ها برای بخش‌های مختلف ساختمان تولید می‌شود. برخی از ایزوگام‌ها مانند تک لایه یا چند لایه با روکش آلومینیومی ساخته می‌شوند، برخی دیگر نیز این روکش را ندارند. اگر قصد دارید از ایزوگام برای پشت بام استفاده کنید، باید ایزوگام های آلومینیومی تهیه کنید، چرا که در برابر نور خورشید مقاومت بالایی دارند. اگر می‌خواهید پی ساختمان، دیوارها، سرویس بهداشتی و… را عایق بندی کنید می‌توانید از ایزوگام‌های بدون روکش استفاده نمایید.

هم چنین بخوانید: نشانه های خرابی ایزوگام

قیمت ایزوگام در تهران

قیمت این محصول با توجه به عوامل مختلفی متفاوت است. برای مثال ایزوگام‌ها با توجه نوع روکش، جنس، مواد به کار رفته، کیفیت و… قیمت متفاوتی دارد. علاوه بر اینها عوامل مختلفی مانند عرضه و تقاضا بر قیمت این محصول تاثیر گذار است. به دلیل تاثیر گذاری عوامل مختلف بر قیمت این محصول نمی‌توان قیمت دقیق برای آن در نظر گرفت. جهت اطلاع از قیمت دقیق می‌توانید به صورت حضوری و آنلاین اقدام نمایید و یا با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

جمع‌بندی

ایزوگام پوششی قوی است که از مواد مختلفی مانند قیر و الیاف مصنوعی ساخته شده است.اگر در تولید ایزوگام از مواد با کیفیت استفاده شود حداقل حدود ۱۵ سال عمر می‌کند. برای چسباندن آن بر بخش‌های مختلف ساختمان از گرما استفاده می‌شود و می‌تواند از نفوذ آب به داخل ساختمان و خراب شدن آن جلوگیری نماید.

در این مقاله به عواقب عدم نصب ایزوگام به خصوص در تهران و انواع آن و نکات مهم برای جلوگیری از خرابی آن پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *